možná jsem trochu napřed.. knihy 39 - 44

6. září 2015 v 10:20 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok


Hrozně ráda to vždy beru pozadu, takže nejprve číslo 44: Eleanor a Park od R. Rowellové, kniha díky které jsem se opět vrátila do pocitu z první lásky, možná ani tak nejde o první prostě jen o zamilování, o ty krátké, malé krůčky, které možná v dnešní době naprosto špatně přeskakujeme. O tom jak celé hodiny přemýšlíte, jaké to bylo když vás chytil za ruku, když se vás dotkl... jak chutnala první pusa, kam s rukama... Na mě ta kniha působila jako velká cedule "zamysli se nad rychlostí ve vztahu" protože mám pocit, že už dneska nikdo není tak správně mimo jen z dotyku, jen z polibku... je to něco co umí jen ta první láska? A nebo je to tím, že je svět tak rychlí, že koukáme na sex ve městě a přeskakujeme od ahoj já jsem Týna k tady je tvá ložnice? Mezi tím už nic není?

Tahle kniha vám to moc krásně připomene. Musím říct že osud Eleanor byl opravdu děsivý a bohužel dost aktuální, kolik dětí vyrůstá jako ona? Silně to na mě zapůsobilo. Ale co se mě na téhle knize bavilo nejvíc, byl ten pohled Eleanor a Parka. Eleanor musela po škole jít v cvičebním úboru co byl tak sakra krátký a co měl ten nemožný hnusný zip, pročjen musí být na ten zip... a Park zahlédl Eleanor a bože ani na ni nemohl promluvit, ta její krásná pokožka, ty nohy a ten zip? ten dokonalej zip...
Tohle je to kouzlo lásky, co mě na knize nejvíce učarovalo, ty zamilované oči...

Nebudu mluvit o konci!!! Protože od autorky tohle prostě nebylo fér! Přišlo mi, že prostě zapomněla k vydavateli poslat poslední kapitolu, jinak si to neumím představit...


Kniha č. 43 se jmenuje prostě "TY" a je to od Caroline Kepnes

Tahle kniha vám vezme dech, je to naprosto napínavé a když se chvílemi přistihnete že fandíte hlavnímu hrdinovi, je vám z vás trochu zle :-)


Knížka byla nauvěřitelná, koukáte na svět očima stalkera Joea,který vypráví svůj příběh své lásce Beck. o tom jak ji miluje a jak prostě musel unést jejího nemožného přítele atd.. Věřte mi, po tomhle budete na kluky v knihkupectví koukat jinak! Luxusní na knize bylo množství odkazů na jiná literární díla.
Rozhodně doporučuji a ten konec! Co jste říkali na konec?


Pravidla sýrárny od M. Paternitiho nebyla lehká kniha, byla šíleně dlouhá, pulka knihy je snad poznámka pod čarou, což je pro děj oprvadu důležité ale nudáááá a prostě kdyby ty poznámky pod čarou nebyly nudné a tak malé kniha váží tunu a já bych si ji nepujčila.

Nebyl to můj šálek kávy, příběh američana co jezdí do španělské vesnice za tamním výrobcem sýru a snaží se odkrýt tajemství co se stalo se sýrem který měl chutnat nejlíp na světě... Ne prostě na tuhle knihu musíte milovat španělsko a jeho lidi a musíe milovat dlouhé a spletité vyprávění které se pomalu odkrývá a až se odkryj uplně zjistíte že to za to nestálo...


Doplavat domů od Deborah Levy je naopak skvělá kniha na odpoledne u vody. Příběh je rychlý a na chvíli vás vyvede z míry, budete přemýšlet co se to v té knize sakra stalo a bude vám to vrtat hlavou a možná pak chvíli nepujdete do bazénu. Skvěle napsané!

úryvek zde:


Kniha č. 40 Nepravděpodobná pout Harolda Frye od Rachel Joyce byla pro mě trochu zvláštní volba, v něčem mi to připomínalo Staříka, nebo muž jménem Ove ale musím říct, že ten závěr a ten vývoj postavy, to bylo skvělé!


A kniha č. 39 Odpusťte mi, Váš Leonard od Matthew Quick, tuhle knihu jsem sikoupila už snad před pul rokem a stále jsem ji odkládala, věřila jsem, že bude pecková, moc se mi totiž líbila Terapie láskou, ale musím říct, že mé očekávání bylo asi větší než mělo být, asi jsem to zkrátka přehnala.
Kniha rozhodně nebyla špatná, a možná že kdybych si ji vybrala třeba na podzim líbila by se mi víc, ale já ji četla uprostřed slunného léta a ta tak bylo těžké vžít se do hrdiny, ačkoliv jsem s ním v mnohém souhlasila.
Ten konec knihy a scéna s lívanci mě opravdu hodně překvapila, knížku doporučuji ale chce to najít si tu správnou náladu na čtení takového příběhu.
Když už jsme u toho, doufám, že tohle nezfilmují, protože Terapie láskou byla nejhůře zfilmovná kniha ze které nechali jen jména postav!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Katrin Katrin | Web | 22. června 2016 v 19:40 | Reagovat

Teda popisuješ to tak dobře, že bych se do všech nejradši hned začetla.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama