Knihy 26 až 31

14. června 2015 v 15:02 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
A je to tady! Pulka roku a já jsem za půlkou knih :-)

Jako 26. knihu jsem zvolila Brambory na vloupačku od Ingelman-Sundberg Catharina. (šílené jméno pro autora!)
Knížka asi úplně nebyl můj šálek kávy, myslím, že by se vzdáleně dalo říct, že se podobá Staříkovi nebo Analfabetce, ale je to hodně jiné a ten humor a inteligence postav... No nevím.. Nedávno vyšel i druhý díl, ale pouštět se do knihy zatím nebudu.


Já a ty je kniha Italského spisovatele Nicolla Ammanitiho. A ačkoliv je to tenká knížečka na pár hodin, ukrývá v sobě velký příběh. Jde o chlapce, který má problémy navazovat kontakty s lidmi, což by ho tolik netrápilo, ale trápí to jeho maminku a tak se rozhodne pro malou lež aby ji snad potěšil, jenže se mu to vymkne z rukou a jeho problém mu pomůže vyřešit až jeho sestra.
Je to přesně ten příběh, na který by jste šli do Bio Oko a podobných kin, kde nehrají jen ty americké sračky.


Muzeum prazvláštních věcí od Alice Hoffmannové mě uchátila, kniha z prostředí New Yorku z počátku dvacátého století, vyprávění o tom, jak Manhattan byl zarostlý ostrov a jak se žilo a zacházelo s lidmi. Nemám ráda historické romány, ale takhle krásná a děsivá doba kdy začíná fotografie, elektřina a oděvní průmysl.. Kdy jeden svět končí a ten nový ještě nezačal... Nádhera! Vtáhne vás to do děje.


Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled od Jeniffer Smith ja sice dívčí knížka ale rozhodně ne hloupá. Věříta na lásku na první pohled? Dva se potkají v letadle, jen čirou náhodou, ona letí na svatbu svého otce on na pohřeb. Oba by byli raději jinde, ale navzájem si pomohou a otevřou oči. Krásné čtení, nic těžkého ale skvělé myšlenky!

Mou třicátou!!! knihou bylo Manželo tajemství od Liane Moriarty. Kniha o které se mluvilo, na kterou byly všude plakáty...
Za mně rozhodně po právu, kniha byla skvělá. Ta myšlenka tedy "co by jste dělali, kdyby jste zjistili, že váš manžel, skvělý otec tří dcerek, řádný občas, pracant a co ještě, zabil v 17ti letech dívku?"
Co udělat? Udat ho? Žít s tím? Musím říct že jsem do konce knihy tajila dech a říkala si, že bych sama nevěděla...


Kniha 31 byl komiks, letos jsem ještě žádný nečetla a tenhle byl od slovenského autora Daniela Majlinga a jmenuje se Rudo. A rovnou říkám, že to není kniha pro slabé povahy, autor se v každé kapitole naváží do něčeho nebo někoho a nebere si žádné servítky. I na mě byly některé vtipy moc černé a to je co říct!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Clementtuh Clementtuh | E-mail | Web | 16. prosince 2018 v 19:57 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama