21 a 22. Jen jeden den a rok

29. dubna 2015 v 8:34 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
Jako 21. knihu jsem zvolila Jen jeden den od Gayle Formanové, je to hezký příběh američanky, která jede po maturitě do Evropy na poznávací zájezd, jenže se nedostane do Paříže kvůli stávce, pak ve vlaku do Londýna potká mladíka a rozhodne se s ním na jeden den do Paříže odjet.
Samozřejmě se do sebe zamilují, jenže on jí celou dobu říká Lulu a nezeptá se jí na jméno, ona ví jen že je Wilem a Holandan. No a samozřejmě když se ráno vzbudí tak on vedle ní neleží.
Pak nastáváta část, kdy máte chut na hlavní hrdinku křičet "ty čůzo, zůstan v tom pokoji, nikam nechod, on se určitě vrátí" ale jejda, ona odejde.

Takže se vrátí do USA a nastupuje na vysokou a celý rok je hrozně neštastná a tak se rozhodne, že se do Paříže vrátí, začne ho zdlouhavě hledat, nakonec odjede do Holandska a tam ho najde, ale zrovna ve chvíli kdy k němu chce přijít se tam objeví jiná dívka a opět máte chut křičet, at se ho sakra zeptá, jestli je to jeho holka než odejde ne?
Druhý den dostane rozum, jde za ním, on otevře dveře bytu a ona řekne "ahoj, jen jsem ti chtěla říct, že se jmenuju Allyson"

a tím ta kniha končí!!! AAAA...

Takže pokud chcete tuhle knížku číst, pořidte si rovnou i druhý díl!
Jen jeden rok!

A rovnou vám řeknu, že druhá kniha je trápení čtenáře, protože autorka nenaváže v tom bytě a neřekne co na to Wilem, ne ona se vrátí do toho rána v Paříži, kde se rozdělili a píše jeho příběh! A to celých 301 stran! 301 stran se koušete příběhem a je vám jasný že se mohly asi milionkrát znovu potkat ale samozřejmě tomu osud nechtěl.
a pak konečně po 301 stranách přicházíte k těm dveřím...
Je jasné jak to skončí, ale vážně by byla sranda, kdyby jednou kniha končila tak, že on jí znovu uvidí a řekně promin, ale už mám holku.. nebo ehm, a my se známe?!

Myslím, žeje to příjemná kniha na letní dovolenou, nečekejte nějaký hluboký příběh ale na druhou stranu se knížka čte moc hezky a je v ní spousta zmínek o Shakespearovi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama