18. kniha - Když je láska slepá

10. dubna 2015 v 8:42 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
Po hrůze minulé jsem šáhla po knize s trochu děsivě sladkou obálkou (ale obálky klamou!), kniha od Luisi Bureschové Když je láska slepá.

Rovnou říkám, že tuto knihu velice doporučuji,nemá na sobě hloupou zlatou nálepku, tak si jí třeba ani nevšimnete, ale na mě udělala dojem!

Kniha vypráví příběh Alii, která už se svému příteli s nímž je 10 let nevěnuje tolik, kolik by možná měla, na druhou stranu mají malou holčičku a ona má před státnicemi. Takže její hloupý manžel udělá hloupou věc : najde si milenku, pak další hloupou věc : zamiluje se do ní a pak další hloupou věc, řekne to Alii a odejde od ní.

No a ted to proč je ta kniha tak skvělá, oba totiž tento rozchod začnou brát s ne uplně vlažnou hlavou a vlastně je totaková úkázka toho jak vy si říkáte
"kdyby se se mnou rozešel chlap nikdy bych: Neprosila, nedělala scény, neposílala mu milion emailů, nevolala mu, nechodila ho navštěvovat, nedávala bych mu dárky, nerozmlátila bych mu byt"
a zase na druhou stranu co by neměl udělat chlap:
"pořád s ní nespat, nevodit si sebou novou přítelkyni, nedávat jí marné naděje, nežárlit na souseda, nerozmyslet si to"

no a pak se to zvrhne a oba všechny tyto myšlenky otočíte a uskutečníte. :-)
Román byl smutný a opravdu popsaný tak, jako by si autorka stejný rozchod vytrěla... a co se mi moc líbilo, byly vedlejší osudy postav, ona totiž až do ted Alia žila ve štastném světě a takovému člověku se špatně svěřuje, ale jakmile jí Leander opustí její kamarádky jí odhalují svůj těžký život o kterém ona neměla ani tušení.
Krásně se sem hodí přísloví, že kdyby měl každý dát své těžkosti na jednu hromadu, a vzít si starosti někoho jiného, rádi bychom si zase rychle vzali ty své.

Nebudu psát jak kniha dopadne ale rovnou vám povím že je to ta kniha kde se konec dozvíte až na posledních dvou stránkách a takové knihy já mám nejraději. Ne knihy kde vám řeknou jak to podadne a pak to ještě tři kapitoli rozebírají..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama