Návod na kapsu na zip

6. března 2015 v 23:07 | Týnka |  Jak ušít:
V bodech jsem vám nafotila oblíbenou kapsu na zip. Jedná se o prostřiženou kapsu na zip.

budete potřebovat díl látky na kterém kapsa bude a vyznačené umístění kapsy, odpovídající délku zipu - zip klasický spirálový nebo kostěný, rozhodně ne skrytý, díl kapsy který je široký o něco víc než zip a dlouhý jako dvě délky kapsy cca 30 cm. a kousek jednostranně lepivé výztuže. šíře o trochu víc než zip, délka asi 8 cm


výztuž opatrně nažehlete na rub látky kde bude kapsa aby to všude stejně přesahovalo přes umístění kapsy. Lepší je výztuž - vlizelín- tkaný, ten doporučuji.
vlizelín nechte chvíli uschnout

Na líc dílu kde bude kapsa položte kapsový váček viz foto
přesah nahoře asi 5 cm


kolem dokola ušijeme ve správném místě obdélník, je široký cca 1 cm a dlouhý jako zip od jezdce po kovový plíšek. je dobré začít uprostřed obdélníku aby jste se zase do stejného místa vrátili a neměli ošklivý roh. musí to být čistý obdélník bez toho aby jste v rohu kus přejeli a pak se zase vraceli a pod.na fotce vidíte předšitý vstup do kapsy. Nyní nůžkami díl prostřihněte s tím, že asi 1 - 2 cm před koncem uděláte trojúhelník, takže z rovné, prostřední linky střihu odbočíte do rohů vstupu.

Kapsový váček vemte a protočte vstupem do rubu dílu.
Vstup do kapsy krásně vyžehlíte kolem dokola do hrany.


z líce pod díl do díry na kapsu položíte zip a kolem dokola hezky přišpendlete aby byl vycentrovaný na střed. na stroj dejte zipovou patku a v kraji vstupu do kapsy zip přišijte.
Během šití budete muset nechat zapíchnutou jehlu, zvednout patku a jezdec zipu dát na stranu aby jste přes místo přejeli.
Zip si ke kapse můžete přistehovat, je pak snažší vše udržet.
Začínáte se šitím opět uprostřed kapsy a jedete kolem dokola jako prvně

Pokud si nic nepřistehujete a budete šít kontrastní nití jako já, bude vaše kapsa stejně škaredá jako ta moje. Jenže já ji mám jako vzorník, vy na oděvu,tak hezky pečlivě :-)

Základ máme, takže ted už jen složte kapsový váček na polovinu a ze tří stran sešijte, pozor šijete bez hlavního dílu, pouze kapsu!

Pokud bude kapsa na nepodšitém oděvu je nutné její kraje začistit šikmým proužkem nebo entlem.Tak a kapsa hotová! Tento návod byl stručný a kvalita fotek není nejlepší, ale návod je zdarma, kdyby jste měli zájem o důkladnější předlohy na šití kalhot, šatů, triček a pod, podívejte se na můj fler: http://www.fler.cz/zbozi?ucat=192143
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama