12., 13., 14. kniha - Kateřina Petrusová

19. března 2015 v 7:22 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
Asi každý knihomol má autora nebo knihu, ke ktreré se vrací, u mě je to naše skvělá česká autorka Kateřina Petrusová.

Její knížky umí přesně to, co miluju ze všeho nejvíc - naprosto se začíst - asi tak že raději vynecháte oběd, kafe s kamarádkou i noční spánek! Je jedno, že druhý den vstáváte a že je to ta nejlepší kamarádka. Stejně jste celou schůzku s ní nesví a těšíte se zpět do metra aby jste už zase mohly pokračovat. K obědu si dáváte něco, co můžete držet jen jdnou rukou a ukusovat.
Ano, přesně takový vliv na mě tato autorka má.
Kateřina píše skvěle! Je vtipná, knihy jsou napívavé a krásně si hraje s češtinou, takže to má své kouzlo, co se vám normálně asi v překladu ztratí.

Tyhle tři knihy: Nebepečná láska, Zakázaná přitažlivost, Nepřítel mého nepřítele, každá měla kolem 400 stran a já jsem je přečetla během jednoho týdne.
Moc knih doma nemám, ale tyhle jsem si hned po prvním přečtení došla koupit a její další knížky S hlavou v pejru a Pekáč buchet kupuju všem k narozeninám a Vánocům a nutím je, aby si to přečetli.

Podělím se s váma o nejlepší moment v každé knize, třeba to se mnou máte stejné:
V Nebezpečné lásce je mým nejoblíbenějším momentem, když přijde Michael za Peige a říká: Paige a ona, to je v pohodě, a on ne, to není - a ona pochopí, že se probral a upustí hrnek.

V Nepřítel mého nepřítele je to ta chvíle kdy se Robert zeptá Jo, jestli nechce utahat. :-) kdo četl, tak ví :-)

A v Zakázané přitežlivosti je ta skvělá scéna kdy Henry nakráčí do domu a všem od FBI říká "já nevěděl že mám mít zbran" viz úkázka:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama