Kamenné obchody s látkami v Praze

17. února 2015 v 7:27 | Týnka |  Šití a kurzy šití
Je opravdu mnoho obchodů s látkami, dneska si dáme některé kamenné v Praze a v dalším článku budou mé oblíbené internetové.

Vezmeme to od toho horšího po ty lepší a skončíme u těch kde cena převyšuje v mnoha případech výkon.


1. pravidlo pokud nechcete být ušlapání nechodte do obchodu v sobotu.
2. pravidlo pečlivě čtěte etikety!
Pokud si zde chcete koupit materiál volila bych spíše klasickou bavlnu , plátna která mají v levé místnosti obchodu. Dále je tu krásný výběr tylů a většinou i potištěných saténů.
Pozor na úplety! A směsové látky. Flex tex je takové béčkové porno mezi obchody s látkami, můžete si díky němu udělat hezký večer ale je dost možné že si nevybere správně a pěkně vám to zkazí chut šít.

Jde o to, že český zákazník miluje nízké ceny! Křivá vazba? Vybledlý překlad látky? skvrny? Občas dírka? ČERT TO VEM! VŽDYT JE TO SKORO ZADARA!!! a další věc větu "na to moje učení to stačí" ani nevypoštějte z pusy! Pokud si zde koupíte úplet na třičko za 19 kč a pak se s tím doma budete 2 hodiny mořit protože látka je tak křivá že nevíte jak patří a pak nedej bože výrobek vypere! Ne ne už se k šití nevrátíte!
Takže má rada, do flextexu za bavlněnými látkami na dekoraci nebo letní puntíkaté šaty ano, na tyl na ples ano, na nějakou tu stužku a pod ano. Dokonce i ano na hedvábí a satény ale tam už jsme v jiných cenách.. ale vyhněte se skvělým nákupům za 19 kč

Další velkou nevýhodou jsou nekvalifikované prodavačky, odpoví vám na pár opravdu základíh dotazů ale ne vždy správně a většinou ani samy šít neumí.Můj oblíbený obchod má ted už 5 poboček. v Praze jsou 4:
OC šestka je malý obhcůdek s omezeným sortimentem ale má otevřeno celý víkend.
Košická ve Vršovicích je také malinká ale většinou je tam velice příjemná prodevačka a rozhodně vám poradí
Letná je má oblíbená, velice příjemný personál, malá zbytková prodejna za rohem a k tomu výběr. Pradavačky jsou skvělé, rády vám vysvětlí kolik látky a upozorní i na srážku a pod.
Vinohrdská tržnice je hlavní pobočka, měl by zde být největší výběr, problém pro některé můžou být schody dolů do obchodu. Prodavačky jsou ne vždy příjemné ale nutno říctže před zavíračkou stojí ve frontě i 8 lidí.

Výběr v obchodech je dle mého skvělý, ale samozřejmě pozor na sezoní látky, v létě si látku na kabát nekoupíte.
Ceny jsou příjemné a většinou odpovídají materiálu. Ve zbytkách se dá najít poslední metr za polovinu ceny.

Když už jednou budete na vinohradech, máte na pár hodin co dělat, vememe to postupně, hned nad mrázem o dvě ulice výš je Fiala


Nemají internetové stránky. divné, na dnešní dobu.
Každopádně je to obchod s trochu nepříjemnou prodavačkou a s kvalitními látkami na kostýmky, nebo střeba s dyftýnem, sametem a pod. Rozhodně se tu dá vybrat i pár krajek a šifonů na plesové šaty ale všeobecně nemá Fiala nic, kvůli čemu bych řvala ááááá tam musím jít!!! U fiali nemůžete platit kartou, pozor na to

O ulici dál jsou dva obchody


S docela milou prodavačkou která je v obchodu celá léta a tak vám vždy přesně poradí kde se jaká látka nachází. U Červeného nezapomente navštívit i místnost za na pravé straně obchodu není moc vidět.
Látky jsou dle mého lepší, kvalitní, sortiment je podobný jako v mrázovi a mají i nové materiály, i silné tričkoviny a pod.
Rozhodně stojí za to, se zde stavit

šáhněte si hloubeji do kapsy jdeme na lepší látky, tyhle jsou hned naproti od červenýho a pokud sháníte látku na ples, svatbu, nebo společenskou, zde si vyberete.
šifony, krajky, organzy, vše v mnoha odstínech. Navíc i látky na různá vystoupení. apod.
Rozhodně doporučuji i na látku na kostýmek. Mají velký výber kostýmovek různého složení
Vše je přehledné a rozhodně ocenuji, že ke vzorkům davají nálepku s kodem, takže když se pak pro látku vrátíte jen předožíte vzorek a ona v pc vidí kolik látky ještě mají atd.
Prodavačky jsou ochotné a poradí, je vidět že se v práci vyznají

Když už jsme na těch vinohradech a utrácíme úspory, hodí se zajít do


stále jsme v jiné cenové kategorii ale rozhdoně jsme u hezkých a kvalitních látek v obchůdku co je hezky stylově zařízený a s ochotnou prodavačkou co vám odstřihá vzorky a poradí.
Počítejte že jste cca na 600kč za metr. Výběr je slušný ač myslím že na začátky šití přeci jen příliš nákladný, ale pokud si necháváte šít nebo máte větší zkušenosti rozhodně doporučuji


Velkoobchod ve kterém naleznete vše. Sice musíte mít ičo, ale je jedno na co. Obchod má obrovský výběr, ale nikdy nemáte jistotu, že tam podruhé potkáte to samé. Většinou tam ale potkáte nějaké návrháře co si udou hodinu vybírat a vy čekáte ve frontě. Skvělé na látky na zimní kabáty, nádherný výběr.
Odběrové množství je min 1m. pak už můžete třeba 1.2m.
Prodavačky nejsou nijak příjemné a ne na všech látkách jsou cedulky, takže se musíte chodit ptát.

Na proti ve dvoře mají zbytkovou prodejnu, v ní je milá starší paní, která je ochotná poradit. Zde už nemusíte mít ičo. Obchod je otevřený pro všechny.


Hezký obchůdek v Opletalově ulici, kde koupíte především krásné úplety. Na prodejně je prodavačka, která ví co prodává a dokáže vám poradit.

Ve výprodejích mají metráže i za 50 kč, běžně jsou trochu dražší ale rozhodně moc hezké.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama