8. kniha - Billie

22. února 2015 v 16:14 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
A je to tady! Letos první kniha, která mi vzada dech, kterou jsem přečetla a hned hledala, kde si od autorky mohu přečíst další knihy!

Jedná se o knihu Billie od francouzské autorky Anna Gavalda.

Musím říct, že na přebal knihy slibuje naprsoto jinou zápletku než v knize najdete a samotná obálka je dost nudná, takže je štěstí, že jsem si ji i přes to v knihovně bez nějakých doporučení od známých nebo z blogů půjčila.
Co se příběhu týče, je skvělý! Hned na začátku se ocitneme uprostřed děsivého scénáře. Dva mladí lidé po nehodě někde v horách, s tím klukem to vypadá opravdu dost špatně a tak se Billie začne "modlit" ke štěstné hvězdě na nebi aby se smilovala a z téhle kaše je vytáhla. Vždyt si to přece zaslouží, vždyt už si prošli tolika sračkama!

Takže se díky jejímu vyprávění vše dozvíte. Ona je z nejchudší rodiny alkoholiků a on je gay. Jsou si svou rodinou. Jazyk, jakým je knihy psaná je skvělý! Vše svižně utíhá, hodně přímých vět, hodně sprostých slov, co ale patří k jejich životu. Hodně vtipných přirovnání a vůbec. Bavila jsem se a od první stránky až po tu 190.
Kniha není nijak tlustá a má v sobě silný a krásný příběh. Všem doporučuji a sama si ji řadím ke knihám, které si chci přečíst znovu/koupit/darovat...

V knihovně jsem si hned pujčila další knihu od autorky, ta má 500 stran, takže mám zas na týden co dělat :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama