7. kniha - Schrödingerova velryba

22. února 2015 v 15:52 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
Nechci pořád číst jen samé dívčí romány, porno a pod a tak jsem se vrhla na něco jiného. Jedná se o knihu u které musíte číst pozorně a přemýšlet.
Schrödingerova velryba od Andrewa Crumey

Tentokrát nebude článek nijak dlouhý, první polovinu knihy člověk jen říká "cože prosím" a v druhé polovině se směje tomu, jak se všechno začíná vyjasnovat a konec je naprosto mimo cokoliv, co bych si dokázala představit.
Pokud knihu čtete stejně jako já bez skoro žádného vzdělání v oblasti fyziky a nikdy jste neslyšeli o kočce v krabici budete překvapní jak může být fyzika zábavná a jak je to skvělé téma na knihu.

Krom toho bych tu ráda zmínila jednu teorii z knihy, tedy tu že jednáme na základě toho, co se nám v budoucnosti stane. Zajímavé, ale všechny co budou knihu číst možná pobaví mé spojení s příběhem
Tedy asi 3 týdny zpátky jsem koukala na seriál Mentalista a bylo tam řečeno "zvědavost zabila kočku" slyšela jsem už tohle ale vyložila jsem si to nejspíš jinak. Pak jsem se na to ptala Martina a ten my vysvetlit teorii Schrödingerovi kočky v krabici. Viz zde takže 24 let jsem nemusela tuhle teorii znám a nikdy jsem se s ní nesetkala, ale pak se tak stalo a o 3 týdny déle jsem vzala v knihovně tuto knihu ve které se tato teorie hodně řeší. Kdybych o ní bývala neslyšela, nejspíš bych knihu odložila a nebo musela hledat na internetu o čem to sakra mluví.

Takže tolik k mé 7. knize která byla nepopsatelná a kterou doporučuji všem, co si občas rádi odpočinou od běžných příběhů a chápání světa vesmíru a vůbec.

Obal knihy je nuda, přikládám foto kočky v krabici :-D (spící, ne mrtvé!)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama