6. kniha - Enjoy - Solange Bied-Charreton

10. února 2015 v 20:21 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
S mou šestou knihou mi pomohla knihovna ve Vysočanech. Přišla jsem tam vrátit jiné knížky a samozřejmě zabloudila do mého oblíbeného regálu doporučujeme/dnes vrácené. Koukala tam na mě, asi proto že mám knihy z Odeonu ráda, šáhla jsem po ni.

Kniha Enjoy od Solange Bied-Charreton je o sociální síti, tahle se jmenuje Show You ale kdyby to někomu nedošlo, je to druhý fiktivní facebook. Pravidla této sítě jsou jasná, kdo tu chce být, musí každý týden nahrát video.

Hlavní hrdina je Charles, 24 let, krátce po škole, zdědil byt a celý jeho život se vlastně skládá z - Být v práci a být doma na show you.

Zápletka není nijak komplikovaná ale knížka je plná těch spisovných velkých slov a člověk musí číst více pozorně. No jo francouzi.. Musím říct že mi velice připomíná Klub rváčů. Kluk co pořád pracuje a po práci utíká do jiného světa.
A vlastně tenhle svět sociální sítě je velice nebezpečný, protože vás okrádá o váš život. Proč by jsme někam chodili, když máme všechno před monitorem! proč jít na kafe když můžete napsat na chat, proč jít na nějkou akci když se večer můžete kouknout na fotky. Jo na fotkách to všechno vypadá lépe než ve skutečnosti...

Možná vás tahle kniha začne děsit tím, jak skutečná je.

úkázkové věty: "Prostě jsme si vydělávali na život,abychom se ho pokusili co nejlépe promarnit" ani nebudu říkat kolik hodin jsem už strávila prací a pak peníze utratila za něco naprosto zbytečného....

"Nevěděl jsem jak se jmenuje, ale znal jsem její oblíbenou erotickou polohu" ...
Tahle kniha by nás měla vyděsit, měli bychom zaklapnout notebooky a jít na čerství vzduch.
Otázka, kolik máte na fcb přátel? 100? a kolika z nich by jste do očí řekli co vás trápí, kolika z nich chcete ukázat fotky z dovolené? Kolika z nich věříte a můžete se na ně spolehnout?
A další zamyšlení, jak se to dneska žije? Kolik dětí běhá po ulici než se venku rozsvítí lampy a je čas jít na večeři jako to bylo dřív. Je jiná doba, dneska musí rodiče děti vozit na kroužky a vymýšlet jim program, dneska už není zábava vylést na třešen když na počítači můžete postavit celé město a zabít několikset příšer..
A další, kde dneska potkáte budoucí přítelkyni/přítele? Jak se mají lidé v dnešní době seznámit?


Takže ano, kniha Enjoy přesně ukazuje tu hrůzu dnešního světa a tou je, že čím víc jsme online, tím víc jsme samy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama