5. kniha - A. Potter - Lásce na stopě

2. února 2015 v 7:54 | Týnka |  Knihy aneb sázka na celý rok
Bylo to před třemi lety na mé oslavě narozenin, rozbalovala jsem dárky a z tašky od Klárky jsem vytáhla knihu - Alexandra Potter - Není přání jako přání.
Do té doby jsem od autorky nic nečetla, na knihu jsem viděla plakáty v metru ale to bylo vše.

Knížku jsem přečetla jedním dechem! Byla skvělá, romantický příběh, v něm samozřejmě ten pravý a pak ten protivnej soused co všem tak leze na nervy, a k tomu vrbový proutek a přání, co se najednou začnou plnit.
Tak je to u Alexandry vždy, něco záhadného, tajemného, něco jako amor co to vždycky nakonec správně zamotá. A taky je tam vždycky ten blbeček, co hrdince otravuje život, je nevychovanej, američan nebo nějaký novinář a pod.. a nakonec je to prostě ten pravý.

Možná to je důvod proč se mi 1. kniha - Není přání, jako přání líbila nejvíc. Neznala jsem pointu. Tohle jediné bych jejím knihám vytkla. Vždy je to stejné. Autorka píše knihy, které si ráda vemu v létě na pláž nebo se s nimi zachumlám v zimně v neděli pod deku. Nečekejte špatné konce, nebo knihu nad kterou budete ještě pár týdnů přemýšet. Je to relax, je to čtení u kterého nepočítáte stránky do konce aby už to bylo za váma nebo se to někam hnulo.

U té první knihy se mi nejvíc líbila ta úkázka "pozor na to, co si přejeme, mohlo by se nám to splnit" znáte to každý, vysněný dárek, dovolená, boty nakonec ne vždy dopadnou tak jak chceme.
Jako v knize, přát si ohleduplného milence, co bude něžný a pozorný zní báječně, ale mohlo by se stát že v jeho dlouhé a nežné péči usnete nudou. Vyhrát ve sportce zní taky bájčně, ale co když si los dáte do kabelky a tu vám ukradnou?

Zkrátka kniha byla skvělá a všem ji mohu doporučit.


Ostatní taky nebyly špatné, zde je přehled, co od ní dosud vyšlo.
  • Lásce na stopě /2014/ - česky
  • Na stejné vlně /2014/ - česky
  • Co je nového, kotě? /2013/ - česky
  • S tebou už nikdy /2013/ - česky
  • Kde je ta holka? /2012/ - česky
  • Já a pan Darcy /2012/ - česky
  • Není přání jako přání /2011/ - česky
Rozhodně bych vám ještě doporučila S tebou už nikdy. Hodně jsem se u ní nasmála.
Ale jak říkám, každá kniha je dobrá jen trochu předvídatelná. Pamatujete jak jsme jako malý chodily do divadýlek a hrozně křičely na herce kde je schvaný padouch nebo kam se mu něco schovalo a až k smíchu nás štvalo, jak na to nemůže přijít? Přesně takhle je to u autorky, máte chut na její hrdinky křičet "holka nekupuj si v indii ve vlaku od toho kluka jídlo, uspí tě a ukradne ti věci!!!" ale co naplat, neslyší vás a vy musíte číst do jaké bryndy se ta blbá angličanka zase dostala a přitom s ní soucítíte :-)

Lásce na stopě se mi moc líbila, pokud jste četli Jíst, milovat a meditovat, tak se nebojte, nemá to s tím nic společného! Je to vtipný příběh starší sestry, která si jede na týden odpočinout do Indie a snaží se zastihnout svou mladší sestru, která se žene do svatby s učitelem jogy. Rozhodně bych knize pochválila prostředí, Alexandr krásně píše o památkách a o městěch a hlavně i okultuře a zvyklostech lidí. Máte pocit jako by jste v rozpálené, barevné a jídlem vonící Indii byly taky a když se pak s hrdinkou vrátíte do Londýna, uplně se oklepete tím šokem a kulturním rozdílem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama