Hudba

25. ledna 2009 v 22:02 | Týnka |  Moje psaní.. samý blbiny
Nana naaaa.. na nááá.. na ná.. Tak jinak dokážete si představit svět bez hudby? Svět bez tónů

kytar, kláves, bicích atd.. svět bez nakřáplých klučičích hlasů bez sexy hlásků zpěvaček? Svět kde přes den neslyšíte melodii? Svět ve kterém si lidi nezpívají ve vaně, při práci..
Děsivej svět.. Vážně děsivej..jako v pyšný princezně jak ten král zakázal v jejich zemi zpívat pamatujete?
Nedokážu si představit že by mě v 6 ráno do školy budilo něco jinýho než hudba.. Na věži mám nastavený budík a tak mě ráno budí Evropa 2.. při hudbě se probouzím, oblékám, pak si pustím óčko k snídani.. vyjdu z bytu a na uši si dám sluchátka.. a cesta zpátky, učení, dělání ůkolů.. všechno to je s hudbou..
Dokonce i milování při pěkných tónech je přece mnohem krásnější!
At člověk poslouchá pop, rok, metal nebo dechovku.. je to jedno.. zkrátka hudba nás obklopuje.. tím nejkrásnější způsoběm.. Slyčíme jí na svatbě ale i na pohřbu.. Dokážete si představit matějskou bez hudby?
A ted jedna zásadní generační otázka : Sluchátka! Bože jak já je ocenuju, možnost poslouchat hudbu v mhd je to jediné co mě uklidnuje abych pod metro neskočila nebo pod něj nehodila ty děsný důchodce a kretény co si stoupnou před dveře a nechtěj mě pustit ven nebo ty hovada co místo aby počkali než vystoupím se tam prostě začnou rvát! Ale to už odbočuji.. takže podle mě je cesta se sluchátky nejlepší možná cesta (ha ha.. to se mi to povedlo cesta a cesta..) Ale třeba když se zeptáte tý starší generace co oni na to.. Nechápou to..
Dobrá mám jeden výborný příběh.. to jsem byla ještě v prváku a k nám na prosek nejezdilo metro ale autobus.. A tak si tak hezky nasednu do 210 na ouška dám sluchátka a na naaa naa.. svět hezky hraje.. a tu najednou v tom poloprázdným autobuse nějaká postarší ženština začne nadávat.. stíším si zvuk... a poslouchám co že to ten kluk o dvě sedačky za mnou provedl.. "To je hrozný jak to posloucháte.. to si to nemůžete stišit.. Já uplně slyším ty vysoký tóny.. bla bla.. " No a paní si přesedla a bohužel ke mě a tu mi začala říkat jak je to s naší generací děsný a blaa.. a najednou si všimla mých sluchátek.. jedno jsem si sundala a ptám se.. "Cože?" A ona "No jak to furt můžee poslouchat?" A jak se tak rozčilovala naprosto s klidem jsem jí odvětila "lepší než poslouchat vás.. "
A tak tenhle článek ukončím se slovy těch více slavných a více známých :

Hudba je zjevení vyššího rozumu a moudrosti. Ludwig van Beethoven

Hudba velmi prospívá zdraví, když ji náležitě užíváme. Pythagoras

Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskytějším místům duše. Platón

Hudba je záchrana před obyčejným slovem. Romain Rolland
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama