Moje divné Vánoce

26. prosince 2008 v 18:57 | Týnka |  Moje psaní.. samý blbiny
Sedím u počítače a zvažuji, zda jsou vánoce ve všech rodinách spojeny s prapodivnými zvyky jako u nás.. To že máma už od Mikuláše ve velkém peče cukroví (22 druhů) a to že 16 let starý umělý stromeček zdobím zásadně až přiopilá se dá zkousnout.. Horší je to se zbytkem tradic.. Tak jako v některých rodinách se kapr vyměnuje za řízky u nás je kapr posvátné jídlo.. Tento rok mamča koupila dva 4 kilové kapry! 8 kilo masa pro 3 lidi.. no zážitek.. Pochopitelně kapry kupujeme živé a doma je pak s babí zabíjíme.. Já si na sebe vemu zástěru a držím chudáka kapra dokud nedostane pohlavě a následně není podříznut..
jediná normální tradice u nás je dávání šupiny do peněženky..

letos jsem od kamarádky dostala skořápku ve které byla svíčka, byla jsem poučena o tradici pouštění skořápek s přítelem.. o tom že když plují k sobě je to ok, když od sebe je to na rozchod. a tak jsem se rozhodla pustit si raději skořákpu sama a nic neriskovat.. Bohužel mě kamarádka neinformovala co znamená, když mi skořápka chytne a vzplne.. zajímavá zkušenost ještě že plula na vodě...

Další naší tradicí tak jako asi všude jsou dárky.. Překousla bych že mamča 24. prosince ve 4 hodiny vpadla ke mě do pokoje s asi 5 dárky pro mojí babí a balícím papírem a prosila mě, abych to zabalila že neměla čas.. Dokonce bych překousla že ke štědrovečerní večeři přišla v teplákách a mikině, ale co mě vázně rozhodilo, byla když jsem pod stromečkem našla dárek zabalený v modrý pytli na odpadky.. Ano, mamča je vtipálek.. pamatuju když mi místo věže zabalila dálkový ovládání, místo šicího stroje mi dala záručák.. to všechno beru ale sakra balit mi dárek do pytle na smetí?!

Když jsem to překousla a dárek jsem otevřela vykoukl na mě odpadkový koš.,.. nevím, co tím chtěla naznačit, ale neznám moc 18mnáctiletejch holek co k vánocům dostanou koš na odpadky..

Ale jo, dostala jsem i normální dárky.. třeba ty infantilní modrý bačkory ve tvaru ovcí.. a abych mámě ani babí nekřivdila, dali mi penízky, abych si ty své dárky vybrala sama a babička přihodila ještě krásný růžový fotáček...

A tak se náš večer chýlil ke konci a mi ještě druhý i třetí den jedly kapra.. Mnam!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CrazyHolka CrazyHolka | Web | 1. ledna 2009 v 17:13 | Reagovat

kwásnej blog, a ještě hezčí věci co si ušila... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama