Valentýn

11. února 2008 v 19:42 | Týnka |  Moje psaní.. samý blbiny
Legenda o svatém Valentýnovi vypráví o mučedníkovi z doby římského císaře Claudia II. Duševně nemocný císař se prý rozhodl zrušit manželství, neboť ženatí muži podle něj nebyli dobrými válečníky.
Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí, zněl "Od Tvého Valentýna". A tak si od té doby v den svátku Sv. Valentýna zamilovaní lidé posílají a dávají tyto "Valentýnky" s vyznáním lásky.
No dobrá tak takhle nějak to začalo.. Pochopitelně dneska je to nejvíce komerční svátek. Ale rozebírat tu zda je to moc komerční či ne.. to by bylo na dlouho! Chci vám, jen říct jak to vidím já:
Tak tedy myslím,že je krásný když si lidi jednou v roce na sebe udělají čas a uvědomí si,jak je to vlastně krásné na tom světě někoho mít a hlavně !dají si dárky! :-D a tak dobře vynechám i to jak skvělí je klukovi k valentýnu koupit Styxky a řeknu vám to asi takhle:
Pokud je člověk zamilovaný pak je každej den,který stráví s tím druhým valentýn,pokud má vztah a lidé už na sebe nemají tolik času řekla bych,že je dobré mít alespon nějaký ten den kdy si teda tu lásku vyznáte a kdy se prozměnu soustředíte na ten vztah a pokud jste sami a smutní a flustrovaní tak právě valentýn je ten nejlepší den proto skočit z mostu či se dát na EMO! :-D bože ale pokud zvolíte tu Emo možnost já jsem vás nenavedla jo! :-D
A tak co bych vám řekla na závěr: Milujte se a množte se a laskavě si uvědomte že valentýn není jediný den v roce kdy se může vyznávat lásku a kupovat krásný prádlo a zažít romantický večer!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama